Kompleksowe Usługi Transportu Zmarłych we Wrocławiu

Kompleksowe Usługi Transportu Zmarłych we Wrocławiu

Zakład Pogrzebowy Witwicka z Wrocławia oferuje kompleksowe usługi związane z transportem zmarłych, zarówno na terenie kraju, jak i międzynarodowo. Firma dysponuje nowoczesnymi karawanami, które spełniają wszelkie wymagania techniczne i sanitarno-epidemiologiczne, niezbędne do bezpiecznego przewozu ciał.

Jednym z kluczowych obszarów działalności Zakładu Pogrzebowego Witwicka jest transport międzynarodowy zwłok. Firma regularnie realizuje przewozy z takich krajów jak Anglia, Austria, Niemcy, Czechy oraz Słowacja. Każde zlecenie jest realizowane z najwyższą starannością, a firma zapewnia kompleksową obsługę formalno-prawną, w tym tłumaczenie dokumentów przez tłumacza przysięgłego oraz organizację odpraw konsularnych.

Do przewozu zwłok za granicę, Zakład Pogrzebowy Witwicka oferuje specjalistyczne trumny wyposażone w wkłady metalowe, które są wymagane przez przepisy międzynarodowe. Koszty transportu zwłok różnią się w zależności od kraju pochodzenia i miejsca docelowego w Polsce. Transport z krajów zamorskich może wiązać się z dodatkowymi opłatami za prom lub samolot.

Potrzebne formalności do transportu międzynarodowego

W przypadku sprowadzenia zwłok z zagranicy, konieczne jest posiadanie odpowiednich dokumentów. Dla osób pozostających w związku małżeńskim wymagane są międzynarodowe akty urodzenia i małżeństwa. Jeśli zmarły był osobą stanu wolnego, potrzebny jest tylko międzynarodowy akt urodzenia. Natomiast w przypadku osób po rozwodzie, wymagany jest akt urodzenia oraz dokument potwierdzający unieważnienie małżeństwa.

Ważnym aspektem jest również określenie zleceniodawcy, czyli osoby lub instytucji odpowiedzialnej za sprowadzenie zwłok do Polski. Niezbędne jest także sprecyzowanie lokalizacji ciała zmarłego oraz dokładnego miejsca jego pochówku, co jest wymagane do uzyskania decyzji od władz lokalnych, takich jak Starosta czy Prezydent Miasta.

Całodobowy zakład Witwicka z Wrocławia często odpowiada na pytania dotyczące kremacji zwłok za granicą oraz transportu urny z prochami. Warto podkreślić, że sprowadzenie urny wymaga tych samych formalności co transport trumny ze zwłokami. Koszty kremacji za granicą często przewyższają koszty sprowadzenia ciała do Polski przez specjalistyczną firmę pogrzebową, dlatego Zakład Pogrzebowy Witwicka indywidualnie wycenia każde zlecenie transportu międzynarodowego, uwzględniając specyfikę każdej sytuacji.

Zakład Pogrzebowy Witwicka z Wrocławia gwarantuje profesjonalną, kompleksową i pełną szacunku obsługę w trudnych chwilach związanych z utratą bliskich. Dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu, firma zapewnia wsparcie i fachową pomoc w realizacji wszystkich formalności związanych z transportem zwłok, zarówno na terenie Polski, jak i poza jej granicami.

Całodobowe zakłady pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy Wrocław I

Borowska 254
50-558 Wrocław

Dzielnica: Gaj – Krzyki

Kontakt

71 889 00 60
691 445 832

&

Zakład Pogrzebowy Wrocław II

Kościuszki 67/1A (róg Gwarnej)
50-008 Wrocław

Dzielnica: Stare Miasto

Kontakt

71 889 00 60
691 220 203


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *