Międzynarodowy transport zmarłych

Międzynarodowy transport zmarłych

Pogrzeb kogoś bliskiego od zawsze należał i w dalszym ciągu należy do najbardziej traumatycznych przeżyć w życiu większości z nas. Nawet w przypadku przewlekłej choroby poprzedzającej śmierć takiej osoby nie sposób jest się na nią odpowiednio przygotować mentalnie i udawać, że nic się nie stało. Same zorganizowanie uroczystości pogrzebowych jest dla najbliższej rodziny zazwyczaj jedną z trudniejszych czynności w ich życiu. Sytuacja dodatkowo się komplikuje w przypadku, gdy zgon nastąpi poza granicami naszego kraju, gdzieś w mniej lub bardziej odległym miejscu Europy. W takim przypadku niezbędne jest skorzystanie z usług fachowo działającego zakładu pogrzebowego oferującego szybko i sprawnie zorganizowany międzynarodowy transport zmarłych.

Taki zakład załatwia w imieniu najbliższej rodziny wszelkie niezbędne formalności wynikające z wielu różnych przepisów regulujących kwestię transportu ciał w danym kraju. Międzynarodowy transport zmarłych posiada w swojej ofercie coraz większa liczba zakładów pogrzebowych i powoli staje się on standardem w ich propozycji ofertowej. Po sprowadzeniu zwłok denata do kraju rodzina musi zająć się sprawnym zorganizowaniem uroczystości pogrzebowych. W tym też celu muszą oni znaleźć księdza, który odprawi mszę świętą żałobną. Muszą także zakupić miejsce na cmentarzu, zakupić trumnę czy zlecić wykopanie dołu, w którym spocznie ciało.

Zorganizowanie pogrzebu nie należy niestety do tanich i przyjemnych czynności i często kosztuje ponad pięć tysięcy złotych, co przy konieczności wykupienia usługi międzynarodowego transportu zmarłych jeszcze bardziej podnosi koszta. Zasiłek pogrzebowy wynosi w tej chwili tylko cztery tysiące złotych, wobec czego coraz większą popularnością cieszą się indywidualne ubezpieczenia na potrzeby organizacji pogrzebu. Znalezienie przyjaznej opcji rozwiązania pozwala na pewnego rodzaju zabezpieczenie się przed znalezieniem się z nagła w nieoczekiwanej sytuacji. Warto o tym na pewno pamiętać i mieć to na uwadze za naszego życia.

międzynarodowy transport zmarłych